Články

Marihuana

Aneb návod, kterak - žijeme-li v zemi s idiotským zákonem - zůstat slušným občanem na té správné straně zákona a přitom si opatřit substanci, jejíž "výroba" je hodnocena jako trestný čin. Tento text je otištěn proto, aby pomohl lidem, již potřebují konopí, které jim stát zakazuje, k samoléčbě a přitom je uchránil od destruktivního odevzdávání peněz dealerům....

By: Reflex

Šance těchto lidí koupit si marihuanu na drogové scéně je minimální, navíc její cena se pohybuje kolem 250 korun za gram. To je tak půl denní dávky pro parkinsonika. Z těch čtvrt miliónu českých uživatelů trávy ji užívá jako neřest - dejme tomu - polovina. Ta druhá půlka "trávu" potřebuje - a pro ně je určen tento text. Přináší totiž technologii, kterak si výhradně pro vlastní potřebu ve velmi malém množství vypěstovat konopí pod umělým světlem KDEKOLIV - v ceně mezi třiceti a padesáti korunami za gram.


Upozorňuji P. T. neonacisty, kteří na mne rádi podávají trestní oznámení za šíření toxikomanie: Všechny informace, které jsou v následujícím textu uvedeny, jsou výsledkem několika let konzultací, návštěv a přemýšlení, jak udělat tak malou pěstírnu. Technologie pěstování konopí pod umělým světlem (indoor) totiž není nic nového, přes Internet si můžete on-line objednat (máte-li na to) kompletní fabriku na velkovýrobu trávy, kterou vám kamiónem přivezou za tři dny. Vždy však jde o technologie určené pro výrobu ke komerčním účelům - tomu odpovídají ceny i rozměry. Jinak řečeno: jak udělat fabriku na indoor trávu, je veřejně známo a tato informace je součástí postmoderní informační reality.


Díky vyhlášenému altruismu obchodníků s drogami však dosud nebyla veřejně přístupná, ověřená, snadno dostupná a levná technologie malopěstování indoor pro vlastní potřebu za dostupné investice k dispozici. Na šíření takové technologie se totiž nedá vydělat - přestože její dostupnost by jasně vymezila, kdo je slušný občan užívající konopí a kdo dealer v kompetenci dr. Komorouse.

Proto děkuji všem dlouholetým pěstitelům marihuany, kteří mi - s vědomím, že cílevědomě shromažďuji informace vedoucí k vypracování technologie zdostupňující potřebným konopí k samoléčbě, jejíž zveřejnění bude proti srsti obchodníkům s drogami - zdarma poskytli informace, pustili mne do svých pěstíren, umožnili mi pořídit fotodokumentaci, a garantuji, že v případě jakéhokoliv zájmu státních úřadů o místo, kde byla fotodokumentace pořízena, redakce odmítne tyto informace vydat.

Nejsem autorem následující technologie - jen jsem ji podle rad zkušenějších namixoval. Proč? Protože konopí jak podle západní vědy, tak podle praktických poznatků pomáhá při následujících neduzích.

SAMOLÉČBA

Prášek z konopí
(při Parkinsonově chorobě, roztroušené skleróze, glaukomu a v dalších případech, kdy příčinou nemoci je nemocná nervová buňka)

Postup: Ručně rozdrcené listy a šišky samičích rostlin konopí dáme asi na deset minut do elektrické trouby zahřáté na 100 °C. Usušený materiál poté rozemeleme na prášek v elektrickém tříštivém kávomlýnku tak, aby měl konzistenci jako například mletá paprika. Prášek je takto připraven ke konzumaci. Skladujeme jej nejlépe ve skleněné nádobce s víčkem na závit při teplotě do 15 °C, maximálně po dobu tří měsíců.

Dávkování: Prášek je možné zamíchat do jídla nebo pozřít přímo a zapít tekutinou. Užíváme jej jednou denně večer, v množství, které se vejde na špičku kulatého nože. Dochází-li po konzumaci k pocitu omámení, je nutné dávku snížit. Léčebná kúra trvá maximálně 90 dnů. Po ní je nutno léčbu na 14 dnů vysadit a sledovat reakci organismu. Jestliže během těchto 90 + +14 dnů nedojde ke zlepšení, je tato léčba nevhodná.

Mastička z konopí
(lokální užití - mast, která má antivirové, antibiotické, protiplísňové účinky. Pomáhá při zánětech, opruzeninách, proleženinách, oparech, ekzémech, poúrazových artrózách, bércových vředech, tlumí artritické bolesti atd.)

Suroviny: Při normální teplotě usušené samičí rostliny konopí, ručně rozdrcené ( nikoliv na prášek) a stoprocentní rostlinný tuk na smažení -, např.: IVA, VISA, LUKANA - nelze použít vyškvařené vepřové sádlo.

Postup: 250 g tuku dáme v hlubokém pekáči do trouby vyhřáté na 110 °C. Po jeho rozpuštění přidáme 50 g konopí a rozmícháme dřevěnou vařečkou. Teplotu udržujeme na 110 °C a občas promícháme. Po třech hodinách luhování vypneme troubu a necháme 24 hodin stát. Poté opět zahřejeme na 110 °C na dobu tří hodin a občas promícháme. Necháme vychladnout, ale když je tuk ještě tekutý, prolisujeme jej přes plátýnko. Mastička je hotova a plníme ji - pokud možno ještě tekutou - do kelímků.

Zbylý konopný odpad lze ještě jednou vyluhovat. Postup je stejný, pouze použijeme poloviční množství tuku. Kvalita a účinky jsou stejně dobré jako u mastičky vzniklé z prvního luhování.

Aplikace: Jednou až třikrát denně potřebná místa slabě natřít. Výjimečně se může objevit přecitlivělá reakce v místě aplikace projevující se napuchnutím.

(Autorem výše uvedených receptů je pan Josef Ponikelský.)

Inhalace THC
(při neurózách, úzkostech, depresích, nespavosti a psychických obtížích vyvolaných stresem, při všech stavech, na které jsou obvykle ordinovány benzodiazepinová anxiolytika a hypnotika)

Suroviny: Nerozdrcené palice uchovávané v podmínkách, kdy nedochází k degeneraci THC, nejdůležitější účinné látky konopí.

Postup: Inhalace přes vaporizér (vodní dýmka, do které se přes paličku konopí nacpanou v hlavičce profukuje bez hoření horkovzdušnou pistolí vzduch o teplotě 220 °C), není-li k dispozici vaporizér, konopí se kouří. Tím však výrazně narůstá možnost zdravotního ohrožení způsobeného kouřením rostlinné hmoty, tato aplikace zvyšuje rizika vzniku bronchiálních a srdečních obtíží včetně karcinomu! Inhaluje se večer po ukončení povinností (nikdy před stresem) do libosti (vymizení tenze či usnutí). Případné snížení dávek benzodiazepinů konzultovat předem s lékařem. Při agitaci úzkosti po užití konopí experimenty okamžitě přerušit!!!

NĚCO O ROSTLINĚ

K tomu, aby si pacient byl schopen rostlinu Cannabis sativa v pokročilých kultivarech vyšlechtěných k pěstění pod umělým světlem sám doma vypěstovat, potřebuje o ní samé něco vědět.

Především: Léčivé látky jsou obsaženy v paličkách (květech) samičích rostlin, proto samce nepěstujeme.

Rostlina sama prochází dvěma fázemi - vegetativní a květní. Pokročilé kultivary indoor mají tyto cykly zkráceny na čtyři a osm týdnů, v malopěstírně však není třeba na tyto termíny spoléhat - chápeme je spíše jako orientační.

Ve vegetativní fázi rostlina vytváří své tělo - a vegetativní fáze může principiálně trvat neomezeně dlouho. Indoor lze pěstovat ze semen i sazenic - klonů. Bez ohledu na to, jestli naše rostlinka pochází ze semene, nebo z klonu, udržíme ji ve vegetativní fázi velmi jednoduše - svítíme jí alespoň osmnáct hodin denně (nebo nepřetržitě).

Květní fázi zahájíme tím, že rostlině zavedeme pevný světelný režim dvanáct hodin světla - dvanáct hodin tmy. Důležité je, že musí jít o tmu tmoucí - i světlo svíčky může narušit noční klid rostliny a tvorbu (čímž i kvalitu) květů. Květní fáze trvá osm až deset týdnů.

ELEKTŘINA A SVĚTLO

Zcela klíčovou součástí pěstírny je samozřejmě světelná jednotka - srdce pěstírny. Pro pěstování pro vlastní potřebu dostačuje lampa o výkonu 400 W, ale skutečný mistr dokáže pěstovat kvalitní konopí i pod dvěma stopadesátiwattovými lampami. Těmi "lampami" myslím vysokotlaké sodíkové výbojky se světlem, jehož teplota barvy dosahuje alespoň 5000 stupňů Kelvina. Tedy - s červeným světlem, které je nutné pro dozrání rostlin.

Nejoblíbenější lampy žádoucího spektra se obvykle označují SON T-PLUS a dodávají se v nejrůznějších výkonech. Důležité je, že je nemůžete našroubovat do obyčejné lampy (mají dvojnásobný závit), ale do speciálního svítidla.

Toto svítidlo obsahuje tlumivku, kondenzátor, startér, a především základní, zcela zásadní upozornění: NIKDY DO NĚJ NESMÍTE SÁHNOUT!!! Svítidlo na vysokotlaké sodíkové výbojky můžete buď koupit hotové (je to například svítidlo užívané ve veřejném osvětlení, které lze koupit ve velkoskladu), nebo po konzultaci s certifikovaným elektrikářem nakoupit součástky (všechny včetně lamp jsou běžně dostupné ve velkoskladech elektro, žárovky zase ve specializovaných prodejnách všech představitelných výrobců) a nechat si svítidlo od něj smontovat. Jakékoliv kutilství je nejen protizákonné, ale bez nejmenšího přehánění jde o život - pracujeme s vysokým napětím!!! Do spínacích hodin z nejbližšího elektra si svítidlo už můžete zasunout sami.

Pro malopěstírnu vystačíte samozřejmě s jednou jedinou lampou, chcete-li však výrazně snižovat náklady, můžete na rostliny ve vegetativní fázi svítit i běžnými trubicovými zářivkami či stowattovým halogenovým reflektorem - oba tyto zdroje však mají takovou teplotu barvy, že pod nimi rostliny nemohou nikdy dozrát. Používáte-li jedinou lampu SON T-PLUS, ve vegetativní fázi udržujete (aby se rostliny hnaly za světlem) lampy asi 80 centimetrů vysoko nad vrcholky rostlinek, v květní fázi pak dle výkonu lampy 30 až 40 centimetrů od vrcholků rostlin. Ve vegetativní fázi je optimální teplota 17 až 24 °C, v květní pak 27 až 29 °C. Po třech prvních týdnech devadesátiprocentní vlhkosti se pak snižuje vlhkost spolu se zráním rostliny.

Od prvních dnů je pro rostlinu životně důležité, aby měla neustálý průvan - jen silný vítr pokojového větráku nechá vyrůst tak silným stonkům, které udrží květy.

Stejně tak důležitý je přísun vzduchu. Z malopěstírny odvádíme vzduch potrubím, ventilátorem a přes filtr (abychom pachem neobtěžovali sousedy) původně určeným do kuchyňské digestoře - jsou k mání v každém supermarketu. Nasávání obvykle postačí pasívní - pěstírnička je v mírném podtlaku a potřebný vzduch si vezme z místnosti. Vlhkost vzduchu zajistíme vodotryskem dostupným v každé akvaristice.

ZEM, HNOJENÍ A ZAVLAŽOVÁNÍ

Ano, jistě, když se podíváte na webové adresy holandských firem, které prodávají hardware na pěstování konopí, dozvíte se, že indoor roste VÝHRADNĚ v kokosovém substrátu koupeném u firmy XY.

Je to úplný nesmysl. Pro vegetativní fázi, kdy vsadíte do malého květináčku semínko nebo v něm dostanete štěp, plně vystačíte s vermikompostem ("žížalí kompost") či substrátem pro pokojové rostliny z nejbližšího květinářství. Po prvním přesazení (asi dva týdny) přesazujeme do stejného substrátu. V této fázi (asi další dva týdny) sypeme na dno květináčů zhruba dvoucentimetrovou vrstvu keramzitu jako drenáž. Optimálním květináčem jsou kelímky od půllitrových jogurtů s propálenou dírou ve dně. Hnojíme jednou týdně nejběžnějším hnojivem OBM v koncentraci 5 ml OBM na litr vody. Jde o to, že v této fázi rostlina potřebuje (koeficient NPK) více N - dusíku. Roste.

Když přesazujeme potřetí, použijeme květináč alespoň 15 krát 15 centimetrů, co nejvyšší. Rostlina pro sebe potřebuje ovšem prostor o něco větší - zhruba 25 x 25 centimetrů. Zde už můžeme použít i běžný (levnější) zahradnický substrát, na dně opět keramzitová drenáž. Opět pohnojíme 5 ml OBM na litr vody. Tuto fázi můžeme libovolně prodlužovat udržováním osmnáctihodinového světelného cyklu a jako bonsaj rostlinu formovat do tvaru, jaký vzhledem k rozměrům pěstírny potřebujeme.

Asi týden po tomto posledním přesazení přepínáme z vegetativní (osmnáctihodinové) fáze na fázi květní - dvanáct hodin tmy, dvanáct světla. V této fázi rostlina povyroste zhruba o dvě třetiny své momentální výšky. Nyní začínáme hnojit pravidelně. Můžeme se rozhodnout - buď zůstaneme u OBM, nebo si seženeme stejně dostupné hnojivo Fragen na jahody, které má výrazně výhodnější poměry NPK (dusík blízko nule), což je pro vytváření květů vhodnější. U OBM dávkujeme následovně, u hnojiva na jahody obdobně:

První až třetí týden 5 ml/l, 4. týden 10 ml/l, 5. týden čistá voda, 6. týden 15 ml/l, 7. týden 22 ml/l, 8. týden čistá voda. Zalévá se před rozsvícením a po zhasnutí odraženou vodou s neutrálním pH, je-li voda příliš kyselá a kytičky žloutnou, stačí jednou zalít vápennou vodou. Rostlina má ráda, když půdní substrát alespoň jednou denně proschne.

SKLIZEŇ A SKLADOVÁNÍ

Když je květ tuhý, voňavý a polovina pestíků je hnědá, nastal čas sklizně. Tři dny květinu nezaléváme. Pak ji opatrně odstřihneme (keramzit je vhodný k recyklaci) u kořene a ještě na několik dní pověsíme do pěstírny, ve které již nesvítíme, ale necháme v provozu odsávání. Pak opatrně, aby se nesetřepalo THC, ostříháme nůžkami paličky a uskladníme v umělohmotných krabicích na potraviny do mrazáku (případně v igelitových sáčcích se zipem). Tak, aby k nim nemohl vzduch, teplo a světlo - to vše THC rozkládá.

PRYČ Z OBCHODU S DROGAMI

Pěstírna těchto rozměrů umožňuje člověku, který konopí potřebuje k samoléčbě, aby se naprosto izoloval od drogové scény, od obchodu s drogami. Může se vyhnout jak tomu, že bude drogy dealovat, tak tomu, že bude finanční obětí dealerů. Zároveň demokratizace této metody doufám pomůže oddělit slušné lidi, kteří chtějí kouřit marihuanu (většinou proto, že jim pomáhá při zlepšování zdravotního stavu), od lumpů, jež chtějí přes trávu vytahat ze středoškoláků kapesné.

Ti nesporně patří do kompetence dr. Komorouse. Kam však patří majitel výše popsané pěstírničky, která má šanci taktak uživit jednoho pacienta potřebujícího konopí?

LEGISLATIVA - JE TAKOVÁ PĚSTÍRNA TRESTNÝ ČIN?

Důrazně se distancuji od lidí, kteří poskytnou drogu (nejen trávu, ale i chlast) neplnoletým. Prostě - ZAVŘÍT!!! Stejně tak se nehodlám zabývat lidmi, kteří pěstují trávu ve velkém a prodávají ji dospělým - to je finanční, ne drogová kriminalita, podnikání s vysokým rizikem. Jako by prodávali pašované cigarety. Páchají však lidé, kteří si doma postaví výše uvedenou pěstírničku a doma si své výpěstky zkonzumují, tímto skutkem trestný čin?

Když jsem analyzoval neonacismus u nás, dozvěděl jsem se od právníka zajímavou informaci: Když si nácek o samotě doma v koupelně pustí sprchu, aby ho nebylo slyšet, zvedne pravici a začne hulákat Sieg Heil, pravděpodobně se tím nedopouští trestné činnosti, neboť jeho jednání nemá evidentně žádnou společenskou nebezpečnost.

Moc jsem nechápal, a tak mi bylo vysvětleno, že obligatorním (nezbytným) znakem trestného činu je jeho společenská nebezpečnost. Nemá-li něco společenskou nebezpečnost, není to trestné, i když to tak vypadá.

Vybudování a provozování podobné pěstírny jsou formálně trestným činem výroby drog podle paragrafu 186 trestního zákona. A právě tady začíná ona klíčová otázka: Provozuje-li tuto pěstírničku slušný a disciplinovaný člověk, od kterého prostě NEJDOU ŽÁDNÉ DROGY VEN, CO VYPĚSTUJE, TO ZKONZUMUJE, KDE JE SPOLEČENSKÁ NEBEZPEČNOST - A TEDY TRESTNOST JEHO SKUTKU?

Veškeré vědecké poznatky současné západní vědy (nejen medicíny, ale i sociologie, psychologie, adictologie, filosofie a kriminologie) ukazují, že společenská nebezpečnost takového jednání je rovna nule!

Proto by podle všeho provozování podobné pěstírny konopí užívaného pro vlastní potřebu ke zlepšování zdravotního stavu, ze které nic neutíká "ven", NEMĚLO BÝT TRESTNÝM ČINEM!

Poslanci Parlamentu právě v těchto dnech přemýšlejí nad návrhem poslance Františka Pejřila, který by onen "hrůzný zločin", co vidíte na fotkách, vyškrtl z trestního zákona, kam dnes bizarně patří. Doufám, že jim fotografie "zločineckého nádobíčka k páchání trestné činnosti" usnadní rozhodnout tak, jak velí zdravý rozum.

Strčit semínko do země prostě není zločin.